Jak otworzyć myjnię samochodową? Pomysł na biznes

Masz pomysł na biznes? Chciałbyś wiedzieć jak otworzyć myjnię samochodową? Szukasz szczegółowych informacji na ten temat? W takim razie ten tekst jest dla ciebie! Dowiesz się z niego, czym różnią się poszczególne rodzaje myjni i gdzie szukać pomocy.

Najtrudniej znaleźć pomysł

Otworzyć swój własny biznes chciałoby wielu. Jednak nie każdy wie, co chciałby robić. Jeżeli ty wiesz – gratulujemy. Należysz do wąskiego grona osób, które mają pomysł na siebie i chcą go zrealizować. Pytanie brzmi „jak to zrobić?”. Otwarcie własnego biznesu nie jest takie proste. Trzeba spełnić szereg wymogów administracyjnych i dysponować odpowiednią gotówką. My w poniższym tekście wyjaśnimy, jak otworzyć myjnię samochodową i kto może nam w tym pomóc.

Jak otworzyć myjnię samochodową?

Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje myjni samochodowych. Są to: tradycyjna myjnia wodna, myjnia samoobsługowa oraz myjnia parowa (tę ostatnią można podzielić również na stacjonarną i mobilną). Każda z nich charakteryzuje się innymi wymogami formalno-prawnymi, kosztem inwestycji oraz stopą zwrotu. Przyjrzyjmy się zatem każdej z osobna. Jeżeli mamy sporo czasu, cierpliwości i pieniędzy, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w tradycyjną myjnię samochodową. Jednak wcale nie żartujemy z cierpliwością, bowiem czas oczekiwania na uzyskanie pozwoleń wodno-prawnych waha się od 3 do nawet 8 miesięcy. A nie mamy pewności, że takowa zgoda zostanie nam udzielona. Do tego dochodzą różne koszta. Oprócz standardowych (wynajem/wykup działki, postawienie myjni), musimy również pamiętać o zakupie odmulaczy, separatorów czy odstojników i innego sprzętu. To może w takim razie myjnia samoobsługowa, zwana również bezobsługową? Niestety, tutaj również musimy przygotować się na wizytę w urzędzie i uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Również musimy zainwestować sporo pieniędzy (nawet milion złotych). W przeciwieństwie do myjni ręcznej, czas zwrotu w przypadku myjni bezdotykowej znacząco się wydłuża i może wnosić nawet 10 lat.

To może myjnia parowa?

Została nam do omówienia ostatnia – myjnia parowa. Ona wydaje się najbardziej trafioną inwestycją, o którą może pokusić się każdy. Dowiedz się jak otworzyć myjnię samochodową z Gtlux. Najważniejsza różnica to sam sposób mycia. Na myjni parowej, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystujemy parę wodną, nie zaś wodę. Co to oznacza, że do jej otwarcia nie potrzebujemy pozwoleń wodno-prawnych, zaś samo mycie jest przyjazne dla środowiska, bowiem myjnia parowa prawie wcale nie generuje ścieków. Dodatkowo, myjnia parowa może być mobilna, dzięki czemu klient nie musi przyjeżdżać do nas, tylko my do niego. Teraz, skoro już wiesz, jak otworzyć myjnię samochodową, możesz śmiało zacząć spełniać swoje marzenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *