Sposoby na jazdę rajdowym Subaru

Subaru Impreza to jedno z najbardziej kultowych aut rajdowych, które osiąga maksymalną prędkość 250 km/h. Samochodem tym można przejechać się na profesjonalnym torze wyścigowym, gdzie obok będzie czuwał doświadczony instruktor. Gdy myśli się o kupnie tego pojazdu, warto wybrać się do salonu dealera w celu jazdy próbnej. Dzięki temu można sprawdzić wszystkie te elementy, których nie ma w broszurze samochodu.

Subaru Impreza – kultowy samochód rajdowy

Pierwszy model Subaru Impreza został wyprodukowany w 1992 roku, a dwa lata później jeździł nim legendarny kierowca Colin McRae, który za jego kierownicą triumfował w rajdowych mistrzostwach świata WRC. Samochód ma silnik boxer o pojemności 2,457 cm³, co umożliwia mu jazdę z prędkością do 250 km/h. Za sprawą napędu na cztery koła pojazd ten idealnie trzyma się drogi oraz potrafi wyjść z wielu trudności, które często spotyka się na trasie rajdowej. Nowszy model tego auta to Subaru WRX STI (Subaru Tecnica International), który został wyprodukowany w 2014 roku.

Jazda Subaru po torze wyścigowym

Jazda Subaru Impreza jest możliwa dzięki licznym torom wyścigowym, na których można zrealizować swoje marzenia. Takie obiekty są dostępne w wielu dużych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Toruniu czy Radomiu. Po przybyciu na tor uczestnik otrzymuje wykład dotyczący obsługi pojazdu oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących na torze. Jedno okrążenie wynosi od 1200 m do 4100 m i jest wyłożone betonem lub asfaltem. Za kierownicą Subaru WRX STI kierowca będzie mógł dokładnie sprawdzić możliwości tego auta i przyspieszyć do 100 km/h w ciągu 5.2 sekund. Za bezpieczeństwo przejazdu będzie odpowiadał instruktor, który zajmie fotel pasażera. Wypad na tor wyścigowy to zarówno okazja do spełnienia swoich marzeń, jak i świetny pomysł na prezent dla fana sportów rajdowych.

Jazda próbna Subaru Impreza w salonie   

Dla miłośników Subaru, którzy myślą o kupnie tego auta przewidziana jest jazda próbna, podczas której przetestują oni możliwości pojazdu. Salony tej marki oferują przejażdżkę wszystkimi rodzajami i typami Subaru Impreza, więc będzie można znaleźć idealnie dopasowany pojazd do swoich potrzeb. Warunkiem otrzymania samochodu jest pełnoletniość, trzeźwość oraz ważne prawo jazdy. Średnio taki przejazd trwa od 30 do 60 minut, a w tym czasie będzie można sprawdzić wszystko to, czego nie ma w opisie samochodu, np. komfort jazdy. Aby umówić się na jazdę próbną, należy udać się na stronę salonu lub zadzwonić do biura obsługi klienta Subaru.   Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *