Zmiana koloru auta – czyli jak zrobić to szybko i łatwo?

Nieatrakcyjnie wyglądające auto? Stary wypłowiały kolor? Nie musisz już dłużej „męczyć” swojego zmysłu estetycznego tym, co zwyczajnie Cię odrzuca. Jeśli chcesz całkowicie odmienić wygląd swojego auta, możesz to zrobić szybkim, łatwym i tanim sposobem. Jakim? Przekonasz się czytając poniższy artykuł.

Lakierowanie – wady i zalety

Najbardziej znaną metodą na całkowitą zmianę wyglądu auta jest oczywiście lakierowanie. Wielu właścicieli pojazdów już na samo to słowo reaguje gęsią skórką i trudno się temu dziwić, gdyż wizyty w warsztacie lakiernika nigdy nie okazywały się dla nich przyjemne. A już zwłaszcza dla zawartości ich portfeli. Dzięki lakierowaniu auta możemy zamaskować drobne i poważniejsze uszkodzenia karoserii. Jednak mało kto chciałby zdecydować się (i mógłby) na całościową odmianę wyglądu auta tym sposobem. Za lakierowanie średniej wielkości auta przyjdzie nam zapłacić nawet 4 do 5 tysięcy złotych. Oczywiście ceny w zależności od lakiernika będą się różnić i nie musimy przecież zaraz decydować się na odświeżenie całego auta, a np. jego wybranej uszkodzonej części.

Oklejanie samochodów – alternatywą dla lakierowania?

Innym sposobem na odmianę wyglądu swojego auta jest oklejanie folią. Na pierwszy „rzut oka” nie daje się to dobrym pomysłem. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że oklejanie samochodów odbywa się za pomocą specjalistycznych folii, które są tworzone z myślą o nakładaniu na karoserie aut. Foliowanie z arkusza wymaga niemałej wprawy, dlatego ciężko je przeprowadzić samodzielnie w domu. Oprócz samego doboru właściwych materiałów musimy właściwie naklejać kolejne elementy folii, aby uzyskać zadowalających efekt. Nie jest to zadanie proste.

Folia to doskonała alternatywa dla nowego lakieru, jeśli poddajemy nasze auto ciągłym wyzwaniom, jeśli chodzi o warunki, w jakich się porusza. Powłoka ochroni karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi, a po jej zdjęciu nasz samochód ciągle będzie wyglądał jak nowy. Warto jednak pamiętać, aby nie próbować jej ściągnąć samodzielnie. Gdy folia zacznie odchodzić od karoserii lub zacznie nosić pierwsze oznaki zużycia warto wybrać się do wrappera, który profesjonalnie się jej pozbędzie. W przeciwnym razie może okazać się, że będzie ona schodzić razem z lakierem. Wrappowanie średniej wielkości auta kosztuje około 2 tysięcy złotych.

Folia natryskowa

Najnowocześniejszą metodą spośród całej trójki jest zmiana koloru auta za pomocą folii natryskowej. Folia natryskowa łączy w sobie zalety zwyczajnej folii samochodowej i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu sam proces jej nakładania jest łatwiejszy, a efekty lepsze. Folia natryskowa jest grubsza od swojej poprzedniczki i bardziej elastyczna, co sprawia, że karoseria jest chroniona nawet przed uderzeniami kamieni. Co więcej, jest dostępna w znacznie większej ilości barw, co stawia nas przed niemałym wyborem. Łatwo się ją aplikuje (nawet przy nieregularnych kształtach) i zdejmuje. Oklejanie samochodu metodą natryskową jest kosztuje około 1 500 złotych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *