Całodobowe usługi pomocy drogowej

Nie wszyscy wiedzą o tym, że praktycznie każda pomoc drogowa świadczy swoje usługi przez całą dobę. W tej chwili w branży transportowej jest tak duża konkurencja, że raczej nie ma innego wyjścia. Dlatego też szukając w internecie autopomocy nie warto zastanawiać się nad wykonaniem telefonu w środku nocy. Jeżeli mamy taką potrzebę, to po prostu dzwonimy i czekamy na lawetę.

Całodobowa działalność pomocy drogowej

             Pomoc drogowa 24h na dobę to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można uzyskać wsparcie na drodze w różnych sytuacjach. Usługi skierowane są do kierowców aut osobowych oraz ciężarowych. Mogą z nich skorzystać osoby, które nie znają się na mechanice, a także wszyscy, mający kłopoty na drodze. Pomoc udzielana jest zarówno podczas wypadków drogowych, jak i stłuczek czy awarii. Na pomoc mogą też liczyć osoby, którym skończyło się paliwo lub które zgubiły kluczyki do samochodu. Całodobowa pomoc drogowa zapewnia wsparcie oraz umożliwia kontynuowanie jazdy. W przypadku, gdy jest to niemożliwe, kierowca może liczyć na podwiezienie do miejsca zamieszkania, a nawet na wypożyczenie auta. Zakres usług jest bardzo duży, a ceny atrakcyjne.

Naprawa na miejscu, czy holowanie do warsztatu

            Do najpopularniejszych usług oferowanych przez autopomoc należy holowanie pojazdów osobowych, dostawczych, busów, aut ciężarowych, motocykli, quadów, czy różnego rodzaju maszyn budowlanych. Holowanie jest niezbędne, gdy auta nie można naprawić na miejscu i konieczne jest jego odholowanie do warsztatu. Kierowcy bardzo często korzystają również z usługi naprawy auta na miejscu. Taka pomoc jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy awaria nie jest skomplikowana i może być wykonana bez specjalistycznego sprzętu. Wszelkie potrzebne narzędzia zapewnia wówczas firma oferująca usługę. Dzięki takiej pomocy można szybko ruszyć w dalszą podróż, co jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na czasie.

Nie zawsze jest potrzeba na zamówienie lawety

            Inną popularną usługą jest zamówienie autolawety. Jest to pojazd, który pozwala przetransportować auto uszkodzone w czasie wypadku lub nienadające się do dalszej jazdy. W tych czasach mamy bardzo duży wybór lawet, które są nowoczesne i dostosowane do transportu nawet kilku pojazdów na raz. Oczywiście w niektórych wypadkach auto może być holowane przez inny pojazd, ale nie zawsze jest to możliwe. Szczegółowe przepisy związane z holowaniem pojazdów znajdują się w kodeksie drogowym. Bardzo przydatną usługą jest też dowóz paliwa. Dlatego zanim zamówimy usługę lawety, lepiej sprawdzić, czy przypadkiem po prostu nie skończyło się nam paliwo. Wtedy warto z tej opcji skorzystać, gdy podczas trasy skończy się paliwo, a do najbliższej stacji jest daleko. Wówczas wystarczy zadzwonić, aby odpowiednie paliwo zostało szybko dowiezione. Oferta pomocy drogowej jest jak widać bardzo zróżnicowana. Wybierając się w trasę warto wpisać do kontaktów nr telefonu pomocy, aby mieć pewność, że w razie potrzeby można będzie liczyć na wsparcie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *