Jak kupić solidne opony w internecie?

Jak kupić solidne opony w internecie

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju opony. Jednak przed ich zakupem należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników, co przełoży się na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Podpowiadamy, jak wybrać ogumienie idealnie dopasowane do pojazdu i osobistych potrzeb. To łatwiejsze niż może się wydawać.

Wybierz opony w odpowiednim rozmiarze

Kluczowe kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon to ich rozmiar, który powinien być dopasowany do sposobu użytkowania auta. Najlepiej rzucić okiem na zdemontowaną oponę i przeczytać widniejące na niej oznaczenia. Pierwsza liczba mówi o szerokości opony w milimetrach, a druga określa współczynnik profilu. Natomiast liczba po literze „R” to informacja o średnicy felgi. 

Ogumienie w różnych rozmiarach możesz kupić w sklepie internetowym Plusgum, który wyróżnia się bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę. Kupić tu można np. opony Goodyear, które cieszą się uznaniem wśród wielu ekspertów. Zdecydowanie warto zapoznać się z pełnym asortymentem, gdyż każdy kierowca znajdzie tu coś dla siebie. 

Rodzaj bieżnika

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze opon jest rodzaj bieżnika. Decyzję zakupową należy podejmować na podstawie stylu jazdy.  W przypadku opon letnich śmiało można polecić bieżnik symetryczny, który zmniejsza spalenie paliwa dzięki niższym oporom toczenia. Należy jednak pamiętać, że mieszanka gumy powinna być wysokiej jakości. 

Inną propozycją mogą być opony z bieżnikiem kierunkowym, który charakteryzuje się kształtem litery „V” i zapewnia bardzo dobre odprowadzania wody. Ponadto świetnie reaguje na hamowanie pojazdu i przyśpieszenie. Tego typu bieżnik znajdzie zastosowanie w samochodach o silnikach wysokiej mocy. 

Warto również rozważyć wybór opon z bieżnikiem asymetrycznym, którego wewnętrzne elementy odpowiadają za odprowadzanie wody. Z kolei zewnętrzne mają wpływ na właściwości trakcyjne przy zakręcaniu. To przekłada się na wysoką stabilność samochodu.

Klasa opon

Możesz wybrać opony różnych klas. Jedną z nich jest ekonomiczna, która stanowi rozwiązanie dla osób, preferujących jazdę po mieście i poszukujących niedrogich modeli. Ogumienie klasy średniej znajdzie zastosowanie zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na dłuższych trasach. Z kolei klasy wyższa przeznaczona jest dla samochodów o dużej mocy silnika i zapewni bezpieczeństwo w różnych warunkach. 

Jeżeli nie wiesz, które ogumienie sprawdzi się najlepiej w Twoich rękach, możesz śmiało poprosić o pomoc doświadczonych ekspertów ze sklepu internetowego Plusgum. Dzięki temu uzyskasz wiele cennych porad i sięgniesz po polecane przez specjalistów modele. Ponadto opony dostępne są w bardzo dobrych cenach i pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Wszystko to sprawia, że obok tak atrakcyjnej propozycji nie sposób przejść obojętnie. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *