Po co lokalizator GPS do samochodu?

Wiele osób wie, czym jest lokalizator GPS do auta, jednak niekoniecznie wie, w jakich celach można go używać. Postanowiliśmy zatem szczegółowo wyjaśnić tę kwestię. Z naszego artykułu dowiesz się, jak dokładnie działa lokalizator oraz jak można go wykorzystać.

Jak działa lokalizator GPS?

Tutaj najistotniejszy jest sam GPS, czyli system nawigacji satelitarnej. Powstał on na potrzeby amerykańskiej armii i opiera się on na umieszczonych na orbicie ziemskiej satelitach. Urządzenie musi być w zasięgu co najmniej trzech satelitów, by w odniesieniu do nich móc poprawnie ustalić swoje położenie.

Ze względów bezpieczeństwa komercyjne wykorzystanie GPS pozwala na lokalizację z dokładnością do 5 metrów. Wszystko po to, by system nie mógł zostać wykorzystany z zamiarem szkody, czyli przykładowo przez terrorystów.

Najpopularniejszym wykorzystaniem GPS’a jest nawigacja samochodowa. Bez problemu możemy wytyczyć oraz kontrolować trasę przejazdu pojazdu. Mamy bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń, co można sprawdzić np.: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html.

Bezpieczny samochód z lokalizatorem

Lokalizator GPS może pomóc nam w minimalizowaniu skutków kradzieży auta. Samochód z takim urządzeniem możemy namierzyć nawet w czasie rzeczywistym. Zatem jeśli tylko wykryjemy kradzież, to sprawdzamy lokalizację i możemy wskazać policji właściwy adres.

Działanie w takiej sytuacji omówimy na przykładzie lokalizatora GPS Meitrack MT90 Glonass. Kosztuje on około 700 złotych. Można nim sterować za pomocą komend SMS. Informację zwrotną o położeniu pojazdu otrzymujemy na platformę www.

Możliwość analizowania trasy

Lokalizatory GPS mogą ułatwić nam planowanie trasy. Wystarczy, że na przykład porównamy parametry różnych przejazdów w to samo miejsce. Będziemy mogli więc wyznaczyć taką trasę, która będzie najszybsza, najbardziej ekonomiczna lub też najbardziej komfortowa dla kierowcy.

Takie analizowanie jest możliwe dzięki raportom generowanym na specjalnej platformie internetowej. Dostęp do takiej witryny jest możliwy na przykład przy zakupie systemu lokalizacji GPS AlfaTrack S-200. Koszt urządzenia to około 1500 złotych, mamy za to długi czas działania lokalizatora na jednym ładowaniu baterii (do 95 dni) oraz pełne wsparcie techniczne.

Kontrola małżonka oraz pracowników

Dzięki lokalizatorom GPS zostaje wykrytych rówież wiele zdrad w związkach. Jeśli nie ufamy partnerowi lub partnerce, to można sprawdzić, dokąd jeździ wspólnym samochodem. Oczywiście, jeśli nie wykryjemy niczego niepokojącego, to urządzenie powinniśmy zdjąć lub  poinformować o nim druga stronę. Najlepiej to jednak przedstawić, jako próbę zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą.

Lokalizatory GPS do samochodu to też świetny sposób na zweryfikowanie, czy samochód służbowy jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Możemy w ten sposób ukrócić złe zwyczaje nadużywania sprzętu firmowego do celów prywatnych. Już sama informacja o zamontowaniu systemu powinna zadziałać na niektórych pracowników jako straszak.

Jak widać, lokalizatory GPS mają różne zastosowania: zarówno biznesowe, jak i prywatne. Ważne jest, aby dobrać urządzenie do swoich wymagań oraz budżetu, Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru, to zawsze możemy poprosić o pomoc obsługę sklepu detektywistycznego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *