Jak zwiększyć pakowność auta?

Właściciele samochodów często skarżą się na małą pojemność bagażników samochodowych. Male rozmiary samochodów miejskich doskonale sprawdzają się bowiem w wąskich uliczkach i na zatłoczonych parkingach. Problem pojawia się zaś wtedy, kiedy zachodzi potrzeba spakowania się na rodzinne wakacje. Drobiazgów do zabrania są setki, a miejsca w samochodzie wcale nie przybywa. Wiele osób nie zważa na zasady bezpieczeństwa i takie właśnie rzeczy upycha w każdym wolnym zakątku samochodu. Ma to negatywny wpływ nie tylko na komfort pasażerów, ale bezpieczeństwo ich podróży. Jak zatem bezpiecznie i szybko powiększyć ładowność auta?

Bagażniki dachowe i boxy dachowe

Są rozwiązaniem idealnym dla osób, którym zwykły bagażnik nie wystarcza. Posiadają same zalety – ich montaż jest łatwy, prosty i szybki, a przestrzeń, jaką można dzięki nim uzyskać – dość pokaźna. Boxy dachowe są rozwiązaniem nie tylko dla ludzi wyjeżdżających na wakacje, ale i dla tych, którzy są posiadaczami dużych rodzin. Możliwość montażu boxa lub bagażnika mogą także rozważyć ludzie, którzy często przewożą rzeczy o niestandardowych gabarytach – dobrze dopasowany bagażnik dachowy z powodzeniem zmieści narty, rowery, a nawet kajaki!

Wybór bagażnika/boxu dachowego

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania. Inny model okaże się bowiem doskonały do przewożenia drobiazgów, inny – do rzeczy o większych rozmiarach.

Na rynku można dostać boxy otwierane jedno lub dwustronnie. Uznaje się, że to te drugie są wygodniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem. Dają one bowiem możliwość dostępu do bagażnika praktycznie od każdej strony auta, co oznacza, że przy parkowaniu w ciasnym garażu nie trzeba specjalnie ustawiać się pod jedną ze ścian, by móc rozpakować bagaże z dachu.

Rynek bagażników i boxów samochodowych jest naprawdę bogaty i zróżnicowany. Tylko odpowiednie rozeznanie pozwoli klientowi wybrać mode, który będzie w sobie łączył odpowiednią jakość i korzystną cenę. Warto pamiętać o tym, że bagażnik dachowy jest stale na zewnątrz pojazdu, dlatego mają na niego wpływ rożne czynniki, takie jak temperatura, opady czy wiatry. Dlatego właśnie powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Jeśli tak nie jest – konieczne może okazać się zakupienie specjalnego pokrowca na box dachowy. Dobrze, jeśli wybrany model ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne – w końcu wypadki chodzą po ludziach, a pakowanie nie zawsze jest uporządkowane i spokojne.

O czym jeszcze pamiętać?

Po pierwsze – zamontowanie na dachu dodatkowego bagażu ma ogromny wpływ na prowadzenie auta i jego aerodynamikę. Powinien pamiętać o tym kierowca, nie przekraczając prędkości stu trzydziestu kilometrów na godzinę przy zamontowanym bagażniku. Dodatkowo, ma on także wpływ na wysokość auta – przez co trzeba zachować szczególną ostrożność podczas przejazdu pod niskimi mostami lub tunelami. Dobrze zamontowany bagażnik jest całkiem stabilny, nie ma prawa chybotać się czy zjeżdżać w którąkolwiek ze stron.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *